Logonuzu Değiştirirken Kendinize Sormanız Gereken 6 Soru

Ara 20, 2015

admin

Uncategorized

0

Önemli bir adım attınız ve logonuzu değiştirmeye karar verdiniz. Bu işi profesyonel ellere bırakmadan önce sizin de dersinizi çalışmanız hem sürecin hızlı tamamlanması hem de içinize sinen bir sonuç çıkması açısından oldukça önemli. Unutmayın ki profesyoneller sizin onlara vereceğiniz bilgiler doğrultusunda bir çalışma yürütecek, eğer onları doğru bilgilendirmezseniz bu çalışma herkes için acılı bir sürece dönüşebilir ve hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.

1- Öncelikle logonuzda bir evrim mi, yoksa devrim mi istiyorsunuz? Yepyeni bir görsel kimliği mi, yoksa eski logonuzun zamanın ruhuna adaptasyonunu mu tercih ediyorsunuz? Her iki durumda da mevcut logonuzda neleri sevip, neleri sevmediğinizi bilmeniz yol gösterici olacaktır.

2- Sunduğunuz servis ve hizmetleriniz neler? Bulut hizmeti mi veriyorsunuz, 3. nesil kahveci misiniz, alt yapı alanında uzmanlaşmış bir mühendislik firması mısınız, yoksa özel bir hastane mi?

3- Şirketinizin mesajı ne? Potansiyel müşterilerinize neden sizinle çalışmaları gerektiğini 5 kelime ile anlatsanız, çünkü biz…

4- Hedef kitleniz kim? Ürün ya da hizmetleriniz kime yönelik, kimleri ilgilendiriyor. Hangi gelir grubuna, sosyal sınıfa hitap ediyorsunuz?

5- Sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz neler? Fiyat avantajı, kalite, hız, inovasyon.

6- Logonuz hangi mecralarda kullanılacak? Sadece dijital platformlarda mı, çok büyük ve çok küçük alanlarda mı, tek renk kullanılması gereken mecralar çoğunlukta mı?

Bu soruların yanı sıra minik bir araştırma ile beğendiğiniz bir kaç örnek bulmak hem sizin beklentilerinizi tanımlamanızı hem de kendinizi daha net ifade etmenizi sağlayacaktır. Artık top profesyonellerde..

Post by

Comments are closed.