Logonuzu Değiştirmeye Nasıl Karar Veririsiniz?

Ara 19, 2017

admin

Uncategorized

0

Bir çok firma için iş hayatına atıldığında kullandığı logonun manevi bir değeri vardır. Ne kadar süreceğini ve nasıl geçeceğini bilmediğiniz ama heyecan ve umut dolu olduğunuz yolun başında sizi ve firmanızı en iyi şekilde anlattığını düşündüğünüz logonuz size iyi ve kötü günlerde eşlik etmiştir. Herkes sizi o logo ile tanımıştır ve kuvvetle muhtemel o logo sizin ellerinizden çıkmıştır. Ancak zaman ilerlemiş, görsel algılar değişmiş ve iş dünyasının bir çok alanında olduğu gibi kurumsal kimlik alanında da bir çok değişiklik olmuştur. Ofisinizin dekorasyonu 2000’lerdekinden farklıdır, kıyafetleriniz kişiliğinizi yansıtmakla beraber modaya uyum sağlamıştır. Teknoloji hayatınızın önemli bir parçası hale gelmiş, iletişim yöntemleriniz değişmiştir. Tek başınıza kurduğunuz şirketinizin artık çok sayıda çalışanı vardır.

Zamanda yolculuk yapıp, şirketinizi kurduğunuz ilk yıldaki halini bugüne taşısaydık eğer ve siz bir müşteri olarak o ofise girip eski sizle tanışsaydınız ilk izleniminiz ne olurdu? İşte kendinize sormanız gereken ilk soru, logonuz zamana ayak uydurabilmiş mi?

İşinizi kurduğunuz yıllarda bir hedefiniz vardı, belki o hedefe ulaşıp yenilerini belirlediniz, belki süreç içerisinde hedefinizi değiştirip yeni serüvenlere atıldınız. Peki logonuz sizin şu anki iş stratejinizi ve hizmetlerinizi anlatıyor mu?

Hedef kitle tanımınız yıllar içerisinde değişmemiş olsa da o kitle içerisinde yer alan kişi ya da kurumlar süreç içerisinde az ya da çok değişimden paylarına düşeni aldılar. Yıllar içerisinde rakipleriniz de kendi stratejilerini revize ettiler. Logonuz hedef kitlenizde ilgi uyandırıyor mu? Rakiplerinizin arasından ayrışmanızı sağlıyor mu?

Değişen teknoloji ile iletişim mecraları da değişti, dijitalleşme ivme kazandı. Logonuz farklı mecralarda kullanıma ve adaptasyona uygun mu?

Yukarıdaki sorulardan en az bir tanesine hayır cevabı verdiyseniz, logonuzu değiştirmeyi düşünmenizi öneririz.

Post by

Comments are closed.